Haber

Karaman’da beyin ölümü gerçekleşen hastalar organlarıyla 4 kişiye “hayat” verdi

Karaman’da trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen Arife Korkmaz’dan (22) alınan kalp, karaciğer ve böbrek dört hastaya nakledildi.

Karaman-Mersin karayolunun 3’üncü kilometresinde 27 Mart’ta trafik kazasında yaralanan Arife Korkmaz, tedavi gördüğü Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Hastane yetkilileriyle görüşen aile, Korkmaz’ın organlarını bağışlamaya karar verdi.

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Koordinatörlüğünün Antalya Bölge Uyum Merkezi ile iletişime geçmesinin ardından bağışlanan organların uygun hastalara nakli için çalışmalara başlandı.

Ankara Başşehir Hastanesi Organ Nakli Ekibi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Grubu ve Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi grubunun katılımıyla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla Arife Korkmaz’ın kalbi, böbrekleri ve karaciğeri alındı.

Korkmaz’ın kalbi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne, sol böbreği Konya Başşehir Hastanesi’ne, sağ böbreği Meram Tıp Fakültesi’ne ve karaciğeri uygun hastalara nakledilmek üzere İstanbul Koç Üniversitesi’ne gönderildi.

Oganlar burada hastalara nakledildi.

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yapılan açıklamada, “Vefat eden genç kardeşimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Ersin Uğur yönetimindeki 70 ABN 622 plakalı motosiklet ile Hasan Yalçın’ın kullandığı 70 ABM 796 plakalı motosiklet, Karaman’ın 3. kilometresinde yoldan geçmeye çalışan koyun sürüsünün arasına daldı. 27 Mart’ta Mersin otoyolu. Kazada Yasemin Ersarı ve Arife Korkmaz ile sürücüleri yaralandı, 11 koyun telef oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu